מלון Hillside su

עיצוב באור אחר

 

עיצוב פנים למלון – תאורת קונספט


את המלונות בתורכיה רובנו מכירים, ויכולים בקלות לדמיין את סגנון העיצוב האופייני.
יש יותר יפים, יש פחות אבל הקונספט והשטנץ ברורים, רובם ALL INCLUDED… אבל מסתבר שתורכיה יכולה להציע לנו הרבה יותר גם מהפאן העיצובי, וכאן אני רוצה לפרט על קונספט ייחודי למלון בשם: HILLSIDE SU .

 

תאורה כשפת העיצוב

 

החוויה העיצובית מתחילה כבר בכניסה. הלבן שוטף את המבקרים בעוצמות חזקות במיוחד, ושפע המראות גורמות למשחקי עיצוב של אור וצל לקבל מימד אחר. למדנו בבית הספר שלבן הוא צבע, או ליתר דיוק, תערובת של צבעים המורכבת מכל צבעי הספקטרום ובכל זאת המשפט הזה ששיננה לנו המורה לאמנות, מקבל פה משמעות אמיתית. כל המלון לבן וכל השאר עיצוב תאורה שמעצב ומחליף אוירה מחלל לחלל. הלובי של היל סיד נראה כמו מועדון לילה . פרוזדור ענק בגובה של 9 קומות, תקרת מראות, ספסלי ישיבה גדולים הבנויים מקופסאות תאורה אקריליות שמעליהן בנויה הספה, שהיא מעין במת עץ, עליהן מזרנים לבנים וכריות ישיבה לבנות כמובן ללא שוליים, מה שנותן תחושה של מרחב, חופש ואין גבולות.
שישה כדורי דיסקו מסתובבים בקוטר 1.8 מטר ותלויים מהתקרה. כל כדור במשקל של 360 ק”ג כל אחד!!. בכל אחד מהכדורים יש מנגנון סיבוב פנימי.
משני צידי הלובי ממוקמים הבר והמסעדה והתקרה מכוסה כולה במראות שמעצימות כל אפקט ביום ובלילה. המראות במלון יוצרות אפקט של ארעיות. הבר והמסעדה תחומים מאחורי עמודים המצופים במראות דבר היוצר השתקפות האחד בשני. באזורים הציבורים וכן בחדרי האורחים המראות יוצרות אשליה של מרחב ושל פתיחות.

 

קונספט העיצוב

 

תפיסת העיצוב על פי הארכיטקט Eren Talu ” המלון שלנו הוא כמו דף חלק. האורחים שלנו הם הפריטים החשובים ביותר במלון, כל חלל במלון מעוצב להנאתם. התאורה והמוסיקה משתנים ומקבלים אינסוף גוונים בכדי להתאימם לתחושות של הקהל.”

 

עיצוב חדרי המלון

 

אחרי שעברנו את הלובי הלבן, ואת דלפק הקבלה הלבן, ועלינו במעלית השקופה..גילינו שגם בחדרים ניתן למצוא הפתעות. המנורות לצד המיטה משנות את צבען בהתאם למצב רוחו של האורח או בהתאם למטרה שלו. המנורה מורכבת משני חלקים, בחלק העליון מנורה פלורוסנטית צבעונית ובחלקו התחתון מנורת קריאה. ניתן להפעיל כל חלק בנפרד או את שניהם יחדיו. לפי הארכיטקט, הצבע הורוד הוא הצבע המעצים ביותר את גוון העור שלנו. המעצב טאלו עיצב בכוונה את הרהיטים בקווים ישרים וזורמים בכדי למקסם את ההשפעה של התאורה המשתנה וכמובן הכל הכל לבן. “לא רצינו לקשט את החדרים באביזרים צפויים, לכן בחרנו לשים מנורת לבה ואקווריום קטן בכל חדר”. אומר טאלו

 

תאורה כחלק מה”טיפול” במתחם הספא


מתחם הספא במלון, לקח את תפיסת העיצוב, בתאורה המקורית הזו, שלב אחד נוסף והמבקרים זוכים לתחושה של חוויה עתידנית..משהו דרמטי, מסתורי עם אפקטים של מנורות המעוררות חוויה מסתורית, ייחודית. טאלו רצה שהטכנולוגיה תשחק תפקיד במלון אך רק במידה מדודה ובמינון מוקפד ” הטכנולוגיה עוזרת ליצור חללים בהתאם לסדר היום, הטכנולוגיה פותחת אפשרויות חדשות ליצירה ועיצוב מחדש של חללים כמו הבר והמסעדות. אבל, בשום מקום התאורה אינה ממוחשבת. זו עוצמת העיצוב” אומר טאלו

 

עיצוב באדום מעורר תיאבון לחדר האוכל

 

אם אתם שואלים את עצמכם האם הלבן נשבר בעיצוב המלון. אז תנו לטאלו להגיד את המילה האחרונה וכמובן שכן. אם הפתעות אז עד הסוף!, בעיצוב נועז מושך ומעורר תיאבון כיאה למתחם הקולינרי של המלון, שטף טאלו את האדום בכל נגיעה. מעטים המלונות שהיו מעיזים ליצור מסעדת בופה אדומה.כל החלל צבוע באותו גוון של אדום בוהק וחזק שמקבל את עוצמתו הרבה בזכות אלמנטים של תאורה, האדום אדום עוצב בכל נגיעה: ברצפה, בקירות, בתקרה, בשולחנות, בכיסאות בספסלים, הכל הכל אדום. וזה בהחלט מעורר ומעניין ומניע לקחת עוד ועוד מהחוויה הקולינארית הייחודית הזו של אוכל מצויין ועיצוב נהדר. את הסינוור פתר טאלו בעזרת החלונות הענקיים המצופים בשיכבת סינון החוסמת את מרבית האור הטבעי.

 

עיצוב תאורה חיצונית לבנין

 

ממלון כזה לא רוצים לצאת, יש בו איזה סוד שכל הזמן מרגש וגורם למבקרים להמשיך ולחקור ולהתבונן בחללים שוב ושוב ולראות אותם באור אחר, בחוויה שונה. במצב רוח אחר. אותו חלל מולבש אינסוף פעמים בזכות גופי התאורה אשר מעצבים צורות מרהיבות. ובכל זאת, אם כבר יוצאים לרגע מהמלון ..מתבוננים על פאר היצירה העיצובית מבחוץ, מגלים שטאלו לא פסח גם על העטיפה..הוא הצליח ליצור משחקי תאורה שמתגלים בשעות החשיכה. צריך לעמוד ולהתבונן ולגלות כל דקה איך מתחלף הגוון ושוטף את המלון המיוחד הזה בתאורה רכה ואלגנטית.

כמה השראה מעורר עיצוב שהולך עם התפיסה שלו עד הסוף ולא פוסח על שום חלקיק לא מוותר ולא מתפשר, כמה עוצמתית החוויה שנוצרת, כמה שלמה ואיזו אמירה חזקה היא מעוררת בלבם של כל המבקרים. עיצוב שאי אפשר להתעלם ממנו. אז בפעם הבאה שאתם מחפשים בילוי עם ערך עיצובי מיוחד..סעו למלון Hillside su ותאירו לעצמכם את החופשה באור אחר!

 

מאת עירית קרן

חושבים לצאת כי העיצוב ההורס
שלנו עשה לכם חם?
היכנסו לאתר המאווררים שלנו ותנשמו לרווחה.
יש לנו מבצעים מטורפים שחבל לפספס!
זקוקים לעזרה בבחירת המוצר?