תאורה לבית

top categories
שלחו לנו הודעה
SEND US A MESSAGE

צריכים עזרה? יש לכם שאלה שלא ענינו עליה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גופי תאורה לבית במגוון עיצובים

כל בית זקוק לתאורה נאותה, מטבע הדברים. אלא שיש מקרים בהם מעבר להיבט הפונקציונלי של התאורה, היא מהווה פריט נוי אסתטי בפני עצמו. גופי תאורה לבית מעוצבים עונים על ההגדרה הזו, והוספה שלהם לחדרי הבית שלכם נראית מובנת מאליה. כאשר נכנסים לעובי הקורה, רואים שמדובר בתחום רחב מאד עם לא מעט אפשרויות, כך שעליכם למצוא את הפתרון המתאים לכם ביותר.

מדוע להעדיף גופי תאורה?

גופי תאורה לבית, כפי שרמזנו מעלה, נמדדים בהרבה יותר מאשר ההיבט הפונקציונלי שלהם. מעבר לנורות העומדות בבסיס הגופים, הם מהווים רהיט לכל דבר ועניין, או אפילו יצירת אמנות – לראיה, טובי המעצבים עמלים בכל שנה במטרה ליצור גופים שלוקחים את התחום מספר צעדים קדימה. לכן, גופי התאורה מקבלים תפקיד מרכזי במשימת שיפור מראה הבית, יוצרים עניין ומושכים תמיד תשומת לב חיובית. אפשר לומר שהם מונעים מכם במידה מסוימת את הצורך לרכוש רהיטים או פריטי נוי “מיותרים”, שמצריכים כספים ומאמצים גם יחד.

מגוון רחב של אפשרויות

גם אם בחרתם לרכוש גופי תאורה מעוצבים, עדיין עליכם לקבל כמה החלטות חשובות מאד. בין הגופים ניתן להבדיל באופנים שונים, למשל המקום בו הם מוצבים: גופי התאורה יכולים להיות תלויים על התקרה או צמודים לה, עומדים על גבי מעמד מסוים, “מרחפים” בסמוך לתקרה, יוצאים מהקיר וכן הלאה. את הבחירה הזו אתם צריכים לבצע על פי החזון האסתטי שלכם, אך גם בהתחשב בנתוני הפתיחה של הבית: נניח, מבחינת השטח שלו, שמצריך מאיתנו לבחור בגופי תאורה שאינם תופסים מקום רב.

 

אבחנה אחרת שיש לבצע היא ביחס לנורות המרכיבות את הגופים, כשבין האפשרויות ניתן למנות נורות לד, ליבון, הלוגן, טונגסטן, קוורץ ואחרות. כל סוג הוא בעל מאפיינים ויתרונות משלו, וכל אחד משפיע הן על גוון האור המופץ ועל עוצמתו, והן על אלמנטים אחרים הקשורים אליו (בין השאר, החיסכון בחשמל). הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות למקום המומחה באספקת גופי תאורה מעוצבים ובהתאמתם לחלל המדובר, כמו רשת סוהו לעיצוב, לריהוט ולתאורה. בחנויות דוגמת אלו תוכלו לראות את היצע הדגמים ולקבל ייעוץ מאנשי המקצוע, בדרך להתאמת הגופים האידיאליים עבורכם.